17 stycznia 2018

Fontannowy Bal Karnawalowy

KIEDY: 25.01.2020

GDZIE: Foksal, Warszawa

Startujemy punktualnie o 18:00

Składka: 65 zł/osoba

Zapisz się na listę rezerwową na bal

 

FAQ

I. STROJE

ZAPRASZAMY W:

  1. Strojach historycznych z czasów kontredansownych i trochę dłużej, czyli od II połowy XVII do końca XIX w.
    Co należy mieć na uwadze przy doborze sukni*: wygodę własną i innych tancerzy. W związku z tym prosimy o odpowiedzialne podejście do trenów i wybieranie takich, nad którymi da się bez problemu zapanować (czyli złapać w rękę) oraz unikanie dużych stelaży**, czy to krynolin, czy panierów – weźcie pod uwagę, że czeka nas sporo mijania się w longwayach.*panowie mają tu łatwiej i nic nie poradzimy.
    **małe są w porządku, a nie że w ogóle krynolin nie :).
  1. Współczesnych strojach wieczorowych/balowych.
    Jeżeli nie dysponujecie własnym strojem historycznym ani kostiumem, świat się bynajmniej nie kończy – nowomodne wynalazki odzieżowe są w porządku przy zachowaniu pewnych warunków: panowie w garniturach (na krawaty nie naciskamy) albo frakach (fraki są fajne), panie w sukniach wieczorowych bądź balowych długich co najmniej do kostek (treny – patrz wyżej) i dość szerokich u dołu, żeby swobodnie w nich tańczyć.

CZEGO NALEŻY UNIKAĆ:

  1. Szpilek! Bezwzględnie. Pod żadnym pozorem i w ogóle nie ma mowy. Nie nadają się do tego typu tańców i są paskudnie niebezpieczne dla stóp i strojów współtancerzy (przerabialiśmy to, niestety). Niewskazane są też buty na koturnach i/lub wysokich obcasach. Sugerujemy raczej lekkie pantofelki płaskie albo na niewysokim obcasie, w których będziecie w stanie tańczyć bez problemów.
  2. Dżinsów i koszulek. Bal to bal :).
  3. Krótkich sukienek i spodni (u pań). Bal to bal :). Nie mamy nic przeciwko paniom w strojach męskich, ale tym razem tylko historycznych.

 

PRZEBIERANIE SIĘ NA MIEJSCU?

  1. Ze względu na brak osobnych pomieszczeń prosimy o przybycie w strojach.

II – NAUKA TAŃCÓW

Bal, jak przystoi, będzie imprezą przede wszystkim taneczną, a żeby cieszyć się tańcami bez stresu, warto wcześniej zapoznać się z ich charakterem i poćwiczyć poruszanie się w figurach.
Co będziemy dokładnie tańczyć, tancmistrzyni ujawni niebawem, kiedy tylko skończy trudny proces usuwania tej części fajnych kontredansów, które się już za nic nie zmieszczą, a tymczasem kilka słów o tym, gdzie można się wprawiać i szlifować umiejętności przed balem.

1. WPRAWKI OFICJALNE
Podamy w późniejszym terminie

2. SPOTKANIA KONTREDANSOWE
Spotkania odbywają się również w Chacie Numinosum, w każdy piątek w godzinach 19.15-21.15.
Ćwiczymy tam różne tańce, niekoniecznie akurat na balową sobotę, ale to dobra okazja, że poznać chociażby mechanikę kontredansów.
P.S. Spotkania działają niezależnie od imprezy i kiedy po balu odkryjecie, że Wam jeszcze mało, zapraszamy właśnie tam :-).

3. INSTRUKCJE
Rozpiski do tańców będą dostępne w późniejszym czasie.

4. A W TRAKCIE BALU?
W trakcie balu części (większej) tańców będziemy uczyć, a część tylko przypominać*. Uczone będą te łatwiejsze, a przypominać będziemy trudniejsze, których nauka zajęłaby za dużo czasu. Oczywiście wszystkie tańce będą z lektorem, czyli podpowiadaniem figur na bieżąco, więc nie ma się czego bać**.
*Jest to system z Balów Szkockich i sprawdza się na tyle dobrze, że postanowiliśmy się na nim wzorować :-).
**To informacja do nowych gości, bo starzy bywalcy wiedzą to już od dawna :-).

5. PARTNERZY
Nie, nie trzeba mieć partnera, a poza tym wskazane jest tańczenie z różnymi osobami :-).